Otse põhisisu juurde

Blogi: Kõik julged ja seiklushimulised – Korsika on midagi teile!

Kõik julged ja seiklushimulised – Korsika on midagi teile!


Kodusaare suurejoonelised loodusvaated võisid olla seemneks ka Napoleon Bonaparte'i ambitsioonidele maailmalaval. Võimsad panoraamid ja hambulised mäed, mille tippudelt ulatub pilk Vahemereni isegi saare keskelt, ning järsud (ent see-eest hästi märgistatud) matkarajad innustavad ennastki kangelastegudele.


Vahemeres asuva mägise Prantsuse saare Korsika õhustik innustab igal sammul. Mäed, meri ja kirev ajalugu palava Vahemere päikese all pakuvad elamust, mille sarnast teistelt Vahemere saartelt ei leia. Vaadet ligi 80meetrise kaljunuki otsas seisvale Bonifacio vanalinnale on pildilt näinud paljud. Korsikale on omased ka iidsed genovalaste tornid, mis ümbritsevad kogu saart (kokku on neid sadakond) ja sobivad suurepäraselt kokku kivise rannikuga. Korsika mäed on piisavalt kõrgete tippudega, et paari tunni jooksul jõuab saarel nii suusatada kui soojas Vahemeres supelda. Siinseid mäetippe ei nimetata mägedeks või mäetippudeks (prantsuse keeles mont, pic või sommet), vaid hoopis nõelteks (prantsuse keeles aiguille).

Korsika FlyMeAway
Prantsusmaalt on Korsika laenanud keele, gastronoomia ja kindlasti ka petankimängu, mis on nii omane rahulikele Lõuna-Prantsusmaa õhtupoolikutele. Nii nagu prantslased, on ka korsiklased pragmaatilised inimesed, kes teevad otsuseid aeglaselt ja leiavad mooduseid, kuidas elu nautida. Itaalia mõju on korsiklastele muuhulgas andnud päikese, mõned keelelised eripärad ja sajandeid kestnud Genova vabariigi okupatsiooni. Saare lõunaosast võib näha Sardiiniat ja kirdest Elba saart.

Korsika FlyMeAway
Ei tohi unustada, et 18. sajandil oli Korsika lühikest aega ka iseseisev ning selle pealinn oli mägine Corte saare keskosas. Tänane Corte on elanike arvult Paide suurune väikelinn, mille on kiirelt seljatanud aktiivne Bastia ja itaaliapärane Ajaccio. Corte on endiselt koduks Korsika ülikoolile ja meenutab aastaid, mil valge, musta mauri peaga lipu kõrval ei lehvinud mõne teise võimu sümbolit. Öeldakse, et korsiklasi iseloomustab omapärane vaoshoitus ja ka teatud uhkus. Meie kogemused Korsikal seda ei kinnita. Päeval, mil tuli koju sõita, aitas kanalisatsioonikaevu kukkunud autovõtmeid välja õngitseda terve küla. Soojale kivimüürile toetuv perenaine kutsus aeda ja pakkus maast kõige magusamaid aprikoose.

Korsika FlyMeAway
Korsika ligipääsmatus ja vahest ka saarlaseid puudutavad eelarvamused on jätnud meile avastada massiturismi poolt määrimata autentse keskkonna kesk Vahemerd. Korsikal pole hiiglaslikke hotellikomplekse, erarandu ega reisigruppidele mõeldud suuri restorane. Korsikat iseloomustab suurepäraselt see, kuidas pääseb vaatama calanques'e,  UNESCO kaitse all olevaid maalilisi fjorde Korsika lääneosas, mille liivakivist kaljudesse on Vahemeri uuristanud pesad. Calanques'ide juurde viiv tee on suuresti ühe auto laiune ja vastutulevate masinate eest peavad bussid sageli tagurpidi vooklema, et jõuda eelmise "taskuni". Julged ja seiklushimulised – Korsika on kindlasti midagi teile!


Otselend Korsikale lihavõttepühadel koos FlyMeAwayga

 

Up