Otse põhisisu juurde

Blogi: Metsik Korsika lihavõttepühadel

Suurepärane matkasihtkoht lühikeseks puhkuseks, kuhu viib mugav otselend Tallinnast.


Salapärast Prantsuse saart Korsikat oma ainulaadse mägimaastikuga tunnevad seiklejad tänu GR20 matkarajale, mis kulgeb 180 km pikkusena diagonaalis üle saare ja on Prantsusmaa Grande Randonnée radadest üks kõige väljakutsuvamaid. Selle vallutamine nõuab parajat ettevalmistust ja vähemalt kaht nädalat looduses. Korsika mäed ja kaljused rannikud ootavad samas ka neid, kel on võimalik saare lõhnavas õhus matkata vaid mõne päeva.

Korsika FlyMeAwayKorsika FlyMeAway


Selleks, et säästa raha ja mitte tarbetult autot rentida, soovitame kasutada Korsika suurepärase kitsarööpmelise raudtee teenuseid, mis tasakesi läbi mägede ja orgude veereb. Meie lihavõttelennu sihtpunkt on Bastia, kus on ka veduri alg- ja lõpp-peatus. 
Kui võtta suund saare keskel asuvasse Vizzavonasse, külastades teel ka Korsika lühiajalist pealinna Cortet, avaneb võimalus proovida ka mõnd lõiku GR20-st, kuna just siin ristub matkarada raudteega. Calvisse viiv raudteeharu annab aga võimaluse jalgu sirutada muinasjutulisel matkal mööda Põhja-Korsika külasid ja randu. Kui väljute rongist L'Île-Rousse kandis, võite tutvuda rannikuäärsete kindlustustornidega, mille omal ajal rajasid genovalased. 

Korsika FlyMeAwayKorsika FlyMeAway
Sisemaa poole jääb Balagne nime kandev ala, mida tuntakse ka Korsika Toscanana. Kitsad teed ühendavad seal asulaid, millel on peamiselt itaaliapärased nimed nagu Speloncato või Felicetto ning kus barokkstiilis kirikud upuvad aprillis viljapuuõitesse. Marsruudi võib lõpetada Calvi linnas, kus kaljuharjal on suursugune tsitadell ja pea troopilise ilmega rand, mille ääres kulgeb rahulikult rong. Kuigi marsruut L'Île-Rousse'st Calvini on mööda mereäärt ligi 23 kilomeetrit, siis Balagne pakub mitmeid võimalusi kõrvalepõigeteks, et seiklust pikendada. Tagasi Bastiasse toob mugavalt rong.

Korsika FlyMeAwayKorsika FlyMeAway

Up