Перейти к основному содержанию

Lihavõtted Hispaania-Portugali piiril Extremaduras

16.04.2025
Riia 14.20–18.00 Badajoz
20.04.2025
Badajoz 19.55–01.15 Riia

Edasi-tagasi otselend Riiast Badajozi, lennujaamamaksud, pagas (23 kg äraantav- ja 8 kg käsipagas)

Otselennu hind Riiast, transfeer ja 4 ööd neljatärnihotellis Sercotel Gran Hotel Zurbaran kahekohalises toas koos hommikusöögiga. Ühekohalise toa lisatasu kogu perioodi eest 250 €.

Esimene sissemakse 250 €.

 

Extremadura piirkonda soovitame ajaloo- ja loodushuvilistele, kellele arvatavasti meeldiksid meeldejäävate dramaatiliste mägimaastikega rahvuspargid, eriti UNECO biosfääri kaitseala või Monfragüe rahvuspark.

Hispaania läänepiiril näeb lisaks looduse suursugususele ka eri ajastute arhitektuuripärle, olgu need siis roomlaste amfiteatrid, mauride kindlused, iidsed lossid või grandioossed katedraalid. Selle kõige nautimist pole segamas kärarikkaid turistihulki.

  •  

    Reis sobib kõigile, kes armastavad rikkaliku kultuuri- ja ajaloopärandiga vanu Hispaania ja Portugali piirilinnu ning sooja ja päikesepaistelist kevadet Pürenee poolsaare lääneosas.

    Õhutemperatuur: päeval 15–20 °C, öösel 10–12 °C

    Ilm: vihma tõenäosus ~ 20%.

    Ajavahe Eestiga: üks tund

    Valuuta: EUR

    Reisiseltskonda saadavad inglise, vene, portugali ja läti keelt rääkivad FlyMeAway reisisaatjad.

    * Kõigil ekskursioonidel on piiratud arv kohti! Ekskursioone viib läbi kohalik giid inglise keeles!

    Sõltuvalt reisijate hulgast võidakse ekskursioonidel osalejad jagada kahte eraldi rühma, kes päeval omavahel ei kohtu.

    Lendu teostab tšehhi lennufirma Smartwings lennukiga Boeing 737-800.

    Lennule lubatud: 8 kg käsipagasit ja 23 kg äraantavat pagasit

    Lennu kestus:

    Riia – Badajoz: 4 h 40 min

    Badajoz – Riia: 4 h 20 min

    Transfeeri ajad lennujaam – hotell – lennujaam:

    16. aprillil kell 18.00 transfeer lennujaamast hotelli

    20. aprillil kell 17.30 transfeer hotellist lennujaama

  •  

    Kas teadsid, et nimetus Extremadura viitab piirkondadele kummaski naaberriigis ning need alad ei asu üksteise kõrval? Portugali Extremadura on ajalooline provints, mis asub Atlandi ookeani rannikul riigi keskel, mis hõlmas Lissaboni ja ümbritsevaid asulaid Nazarést Setúbalini (haldusüksusena taassündis see eelmise sajandi keskel diktaator Salazari juhtimisel). Hispaanias asuv Extremadura on autonoomne piirkond, mis piirneb Andaluusiaga lõunast ja Portugaliga läänest. Nimi tuleb sellest, et mõlemat kohta peeti lääne ja kristliku maailma servaks, tähistades selle nimega piirialasid.

    Extremadura põhjapiiri moodustavad peaaegu katkematud mäeahelikud Sierra de Gredos ja Sierra da Gata, mille tipud ulatuvad peaaegu 2500 meetri kõrgusele. Lõunas eraldab seda Andaluusiast suhteliselt madal Sierra Morena. Extremadura kõrgustikku eraldavad ida-lääne suunalised mäeahelikud Tejo jõega põhjas ja Guadiana jõega lõunas. Neid kahte regiooni osa kutsutakse ülemiseks (kus asub Cáceres) ja alumiseks Extremaduraks (kus asub Badajoz). Siin laiuvad kergelt lainetavad tasandikud, mida kevadel katavad kollased lillevaibad, ent mille päike suvel halastamatult pruuniks kõrbeks muudab.

    Kuigi suvel on palav, siis novembrist katab mäetippe lumi, talved pole kuigi karmid ja maa on viljakas. Seetõttu töötab enamik väljaspool linnu elavaid inimesi põllumajanduses, kasvatades peamiselt tubakat, tomatit, paprikat ja riisi. Vanematel aegadel oli peamine tööstusharu lambakasvatus, kuid rahvusvaheline konkurents sundis põllumajandustootjaid minema üle seakasvatusele, kuna tamme-, pöögi- ja kastanimetsad pakkusid rikkalikku toitu. Nii muutusid Pürenee poolsaare musta karvaga sigade peekon, sink ja värske sealiha maailmakuulsaks eksportkaubaks.

    Mõlemad võimalikud kaubateed voolavad Atlandi ookeanisse paraku mööda ajalooliselt vaenulikku ala. Ka Extremaduras sündinud kuulsad maadevallutajad – Cortes, kes alistas Mehhiko, ja Pizarro, kes avastas Peruu – ei toonud enda koduprovintsi õitsengut. Valus löök piirkonna majandusele, mis järgnes Pürenee poolsaare araabialastest vallutajate lõunasse surumisele, oli ka juutide ja mauride väljasaatmine. Seetõttu jäi see Hispaania osa elatustaseme poolest alati naabritest maha.

    Täna moodustab umbes poole Extremadura tööstustoodangust energiasektor, mis toodab neli korda rohkem energiat kui piirkond ise tarbib. See on võimalik tänu Taguse ja Guadiana jõgedele rajatud hüdroelektrijaamadele, kahele tuumareaktorile ja kahele suurimale (ja kõige esimesele) päikesepargile Euroopas. Piirkond loodab tööpuudust vähendada liitiumioonakude tehase käivitamisega, kuna sealsamas Extremaduras on leitud suuri liitiumivarusid.

    Mõlemad Extremadura provintsid, Badajoz ja Cáceres, on Hispaania suurimad. Neis näeb rikkaliku kultuuripärandiga linnu, mis on säilinud vanade roomlaste ja mauride vallutuste aegadest.

    Badajoz on piirkonna suurim asula ja selle rajasid maurid künka tippu juba 7. sajandil. Linna südames on vanalinn, mille hooned on tüüpilised araabia arhitektuurile, aga veidi väljaspool asub 12. sajandi tsitadell, mis on üks suuremaid Hispaanias ja võis majutada kõiki linnaelanikke. Vaatamata ei tohiks jätta avaraid väljakuid, parke ja kitsaid tänavaid jõukate elanike luksuslike majadega – mis on nii iseloomulikud selle riigi linnaplaneerimisele – ega ka kellatorniga Ristija Johannese katedraali ja tänapäevast linnaosa, millele annab nooruslikku väge üks Extremadura neljast ülikoolist. Õhtuti pakub kesklinn maagilisi vaateid nii linna läbivale Guadiana jõele kui ka päikeseloojangutele, mille viimased kiired paistavad sinna üle Portugali avaruste.

    Cáceres ja Mérida kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimistu linnade hulka tänu nende rikkalikule ajaloolisele arhitektuuripärandile.

    Extremadura pealinn Mérida on koduks Euroopa silmapaistvaimatele roomaaegsetele ehitistele, sealhulgas hiiglaslikule teatrile, Diana templile, Trajani kaarele, amfiteatrile, kahele akveduktile ja sillale. Huvilised võivad uudistada ka roomlaste kunstimuuseumi ekspositsiooni. Mérida asutati roomlaste poolt aastal 25 eKr, et majutada sõjaveterane. Hiljem sai Mérida Lusitaania pealinnaks. Linnas on säilinud jäljed kõigist rahvastest, kes siin kunagi elanud – nii läänegooti kultuuripärlid, mida võib näha Santa Clara kiriku läänegooti kunsti muuseumis, kui ka klassikaline araabia kindlus Alcazaba, mis pidi kaitsma moslemitest kubernere linnaelanike ülestõusude eest. Mérida igapäevaelu, nagu ka Badajozi, mõjutab ülikoolilinnaku elanike erk vaim.

    Caseresi asutasid roomlased üheksa aastat enne Méridat, kuigi linna tähetund tuli koos mauridega keskajal. Caseresis asub üks Hispaania kõige terviklikumaid keskaegseid kvartaleid, kus on maalilised munakivitänavad mauride hoonete, vaatetornide, religioossete objektide ja renessansslossidega. Siin on maailma suuruselt teine veetsistern, juudi kvartal ja roomlaste asunduse jäänused. Siin filmiti ka "Troonide mängu". Neil põhjustel on vana hispaania kultuuri austajatele Caseresi külastamine kohustuslik.

    Caseresi läbib Hõbedase tee nime kandev palverännutee Santiago de Compostelasse.

    Extremadura on parim paik Hispaanias, kui naudid loodusmaastikke ja viibimist vabas õhus. Siin on kaks rahvusparki, kus on sadu kilomeetreid asustamata alasid, muinasjutulised maastikud, puutumata ja kaitsealused Vahemere-tüüpi metsad, jalutusrajad, linnuvaatlustornid ja paadisõiduvõimalused.

    Gurmaanid on oodatud maitsma Pürenee mustakarvaliste sigade lihast valmistatud vinnutatud sinki ja tuntud Hispaania lambapiimajuustu.

  • Смотреть галерею

    Sercotel Gran Hotel Zurbaran hommikusöögiga

    8.4 /10
    Въезд: 14:00
    Выезд: 12:00

    Neljatärnihotell Sercotel Gran Hotel Zurbaran asub suurepärases kohas eelmisel sajandil ehitatud hoones. Hotelli kõrval on park ja ülemistelt korruselt näeb akendest jõge. Badajozi vanalinn on vaid 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

    Reisiseltskonnale on ettenähtud kahekohalised toad kahe eraldi voodiga.

    Hotelli avarates tubades on olemas kõik mugavaks äraolemiseks: küte ja konditsioneer, teler ja minibaar, seif, föön ja wifi. Hotelli restoran pakub buffeehommikusööki ning jooke müüb registratuuri kõrval asuv baar. Hotellis on ka jõusaal ja väike terrass.

    Auto saab lisatasu eest parkida hotelli parklasse või jätta tasuta hotelli kõrval olevale tänavale.

    Reisikomplekti hinnad eri tüüpi tubadele:

    Ühekohaline tuba: 1149 eurot

    Kolmekohaline tuba (2 täiskasvanut + 1 kuni 11,99-aastane laps): iga täiskasvanu 899 eurot, laps 649 eurot

    Kolmekohaline tuba (3 täiskasvanut): esimesed kaks täiskasvanut 899 eurot, kolmas täiskasvanu 799 eurot

    Neljakohaline tuba: pole saadaval.

  • Ceļojums uz Spāniju ar FlyMeAway
    Смотреть галерею

    Badajoz, Zafra ja Almendralejo veinitehas

    17.04.2025 09.00 hotellist
    Цена: 105 EUR
    Hinda kuulub: transport, ingliskeelne giid, cava-tehase külastus ja degusteerimine, lõunasöök (vein ja vesi hinna sees)
    Посмотреть описание Закрыть описание

    Ekskursiooni esimeses osas vaatame Badajozi linna ajaloolist keskust, mida on mõjutanud kõik kultuurid, kes kunagi Hispaanias elanud. Paljud vanalinna hooned on tunnistatud ajalooliselt olulisteks kultuurimälestisteks, nende seas katedraal, tsitadell, kaitsemüürid, Santo Domingo kirik ja püha Anna kuninglik klooster.

    Edasi viib teekond Zafrasse, mis on üks kuulsamaid linnu Extremaduras. See asub piirkonna lõunaosas, iidse roomlaste tee Via de La Plata ääres Kastiilia, Andaluusia, La Mancha ja Alentejo vahel ning on juba ammu muutunud teeliste peatumise ja puhkuse kohaks. Siin heidame pilgu linna ajaloolisele keskusele.

    Tee viib edasi Almendralejo linna, mis külgneb Zafraga ja on suurepärane koht looduse, veini ja ajaloopärandi nautimiseks. Külastame piirkonna üht tuntuimat cava ehk hispaania vahuveini tehast.

    Ekskursiooni kestus ligi 8 tundi.

    Закрыть описание
    Ceļojums uz Spāniju ar FlyMeAway
    Смотреть галерею

    Guadalupe klooster ja Trujillo

    18.04.2025 09.00 hotellist
    Цена: 90 EUR
    Hinda kuulub transport, ingliskeelse giidi teenus, sissepääs Guadalupe kloostrisse ja lõunasöök (vein ja vesi hinna sees).
    Посмотреть описание Закрыть описание

    Ekskursiooni esimeses osas külastame Guadalupe kloostrit, mis on üks olulisemaid Pürenee poolsaare palverännakute sihtkohti. UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud kloostri ümber tekkinud Guadalupe külas jalutame läbi ajaloolise keskuse, kus on kaunid gooti stiilis hooned. Kloostri külastusele järgneb lõunasöök.

    Ekskursiooni teises osas külastame Trujillot, vana Hispaania linna, millega on seotud paljud hispaanlastest maailmarändurid, sh Francisco Pizarro, kes kunagi vallutas Inkade impeeriumi Lõuna-Ameerikas.

    Ekskursiooni kestus ligi 8 tundi.

     

    Закрыть описание
    Ceļojums uz Spāniju ar FlyMeAway
    Смотреть галерею

    Mérida ja Caceres

    19.04.2025 09.00 hotellist
    Цена: 90 EUR
    Hinda kuulub transport, ingliskeelse giidi teenus, sissepääs Mérida amfiteatrisse ja lõunasöök (vein ja vesi hinna sees)
    Посмотреть описание Закрыть описание

    Ekskursiooni alguses külastame Mérida linna, mis on Extremadura piirkonna pealinn. See on oluline peatuskoht ajaloosõpradele, kuna seal asub üks tähelepanuväärsemaid UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvaid arheoloogilisi ja monumentaalseid komplekse – roomlaste teater ja amfiteater, mis on ehitatud 8 aastat enne Kristust. Ekskursiooni teises osas külastame Caceresi linna, mille ajalooline keskus on samuti UNESCO ajalooliste arhitektuurimälestiste nimekirjas, kus näeme ka üle tosina torni, mis kõrguvad linna kohal, ja araablaste rajatud kaitsemüüride osi.

    Ekskursiooni kestus ligi 8 tundi.

    Закрыть описание
    Ceļojums uz Spāniju ar FlyMeAway
    Смотреть галерею

    Olivenza ja Elvas (Portugal)

    20.04.2025 10.00 hotellist
    Цена: 95 EUR
    Hind sisaldab transporti, ingliskeelset giidi, sissepääsu kindlusesse ja lõunasööki (vesi ja vein hinna sees)
    Посмотреть описание Закрыть описание

    Pärast hotellist väljaregistreerumist tõstame pagasi bussile ja suundume Hispaania piirilinna Olivenzasse, mille minevik on tihedalt seotud templirüütlite ordu ja hiljem Portugaliga. Alles 1801. aastal läks linn koos ümbruskonnaga Hispaania valdusesse. Linnast leiab vana keskuse hulga religioossete hoonetega, aga ka keskajal rajatud silla jäänused, kuna sild hävis XVIII sajandi alguses ja seda ei taastatud.

    Reisi lõppsiht on Portugali linn Elvas, mis on maailma suurima kindlustatud linnana lisatud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Seal külastame muljetavaldavat kindlust Forte de Nossa Senhora da Graça ning pärast lõunasööki ja linna ajaloolise keskuse vaatamist suundume Badajozi lennujaama.

    Ekskursiooni kestus ligi 8 tundi.

    Закрыть описание
Назад
Up