Otse põhisisu juurde
17.11.2023
Riia 07:50 09:55 Bari
20.11.2023
Bari 20:40 00:45 Riia

Edasi-tagasi otselend Slovakkia lennufirmaga AirExplore Riiast Barisse, lennujaamamaksud ja pagas (15 kg äraantav ja 5 kg käsipagas)

Otselennu hind Riiast Barisse, transfeer ja 3 ööd neljatärnihotellis The Nicolaus Hotel kahekohalises toas koos hommikusöögiga. Ühese toa lisatasu kogu perioodi eest 200 €.

Reisikomplekti broneerimisel hiljemalt 15. oktoobril kingiks Altamura ja Matera ekskursioon koos lõunasöögiga (väärtusega 95 eurot)!

Esimene sissemakse 250 € reisija kohta.

Kingituseks ekskursioon!

Apuulia (itaalia keeles Puglia) on teenimatult alahinnatud Itaalia piirkond, kus on maailma vanimad oliivipuud, UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad trulli nime kandvad majakesed ja autentne itaaliapärane eluviis.

Apuulia visiitkaart on kvaliteetseimad oliiviõli ja vein.

Lõuna-Itaalia on õige koht hilissuve nautimiseks! FlyMeAway kutsub avastama üht Euroopa kauneimait kanti kiirustamata ja ilma suurte rahvahulkadeta.

 • Reis sobib: kõigile, kes igatsevad päikest ja meeldivat õhutemperatuuri Itaalia sügises, armastavad suurepäraseid loodusvaateid, hindavad barokk- ja antiikarhitektuuri ning armastavad itaalia traditsioone ja kultuuri

  Õhutemperatuur 15 kuni 20 °C päeval, ligi 5 °C öösel

  Merevee keskmine temperatuur: 17 °C

  Lühiajalise vihma võimalus 33%

  Ajavahe Eestiga: 1 tund

  Valuuta: EUR

  Võtta kaasa: soojemad riided õhtusteks jalutuskäikudeks

  Reisiseltskonda saadab läti, inglise ja vene keelt rääkiv FlyMeAway reisisaatja.

  Lendu teostab lennufirma AirExplore lennukiga Boeing 737-800.

  Lennule lubatud: 5 kg käsipagasit ja 15 kg äraantavat pagasit

  Lennu kestus:

  Riia – Bari: 3h 5min

  Bari – Riia: 3h 5min

  Transfeeri ajad lennujaam – hotell – lennujaam:

  17. novembril kell 09.55 transfeer lennujaamast hotelli
  20. novembril kell 18.20 transfeer hotellist lennujaama

  Sõltuvalt reisijate hulgast võidakse ekskursioonidel osalejad jagada kahte eraldi rühma, kes päeval omavahel ei kohtu.

  * Kõigil ekskursioonidel on piiratud arv kohti!

   

 • Bari

  Bari on Bari provintsi ja Apuulia piirkonna pealinn, mis asub Itaalia edelaosas ehk Itaalia "kontsal" Aadria mere rannikul.

  Seda tuntakse olulise sadama- ja ülikoolilinnana ning Napoli järel on see Lõuna-Itaalia tähtsuselt teine majanduskeskus. 116 km2 suuruses linnas elab ligi 320 tuhat elanikku. Bari on ka kristluse piirkondlik keskus. Igal aastal kogunevad tuhanded inimesed üle kogu maailma palverännakule, külastamaks Püha Nikolause basiilikat, kus on hoiul Nikolause, tänapäevase jõuluvana prototüübi, reliikviad.

  Bari linn koosneb neljast osast. Linna põhjaosas kahe moodsa sadama vahele jääval poolsaarel asub vanalinn uhke Püha Nikolause basiilika, San Sabino katedraali ja Castello Svevo lossiga. Siia on koondunud ka linna ööelu. Linna moodsaimas rajoonis Murat asuvad peamised kaubakeskused ja mereäärne promenaad. Kesklinna ümbritseb möödunud sajandi 60.–70. aastatel kaootiliselt rajatud elurajoon, mis rajati vana eeslinna asemele mööda teid, mis viisid eemale linna ümbritsevatest müüridest. Bari kaugemad eeslinnad moodustusid möödunud sajandi 90. aastatel ja neis võib märgata teatud plaanipärasust.

   

  FlyMeAway soovitab:

  Püha Nikolause basiilika (Basilica di San Nicola) rajati aastal 1087, et luua auväärt koht, kus hoida Püha Nikolause põrmu, mille itaalia meremehed tõid kohale Myra linnast, mis asub tänapäeva Türgi Antalya provintsis. Välimuselt meenutab basiilika pigem lossi kui kirikut – seda muljet kinnitavad kaks basiilika fassaadi ümbritsevat massiivset torni. Ja tõepoolest, basiilikat ongi ajaloos mõned korrad kasutatud lossina. Selles asub üks tähelepanuväärsemaid romaani stiilis töid Lõuna-Itaalias – piiskopitroon ehk kateeder, mis loodi 11. sajandi lõpus Bari esimesele arhipiiskopile Eliasele.

  San Sabinole pühendatud Bari katedraali ehitamist alustati aastal 1034 bütsantsi stiilis, kuid see hävis linna rüüstamise ajal aastal 1156. Järgneva sajandi lõpus ehitati see ümber ning arhitektid leidsid inspiratsiooni romaani stiilis Püha Nikolause basiilikast.

  Sitsiilia Roger II poolt 1131. aasta paiku ehitatud normanni stiilis loss Castello Normanno Svevo rüüstati juba 20 aastat hiljem. Linnuse taastas Saksa-Rooma keiser Friedrich II ja tänapäeval tegutsevad seal kaasaegse kunsti galeriid.

  Petruzzelli teater on Itaalia suuruselt kolmas ooperiteater Milano La Scala ja Napoli San Carlo teatri järel. Teater kannatas 90ndatel pommiplahvatuse tõttu ja pärast renoveerimistöid avati see publikule taas 2009. aasta 6. detsembril.

  Barivecchia (Vana Bari). Tänapäevasest Murati rajoonist põhja poole jääb kitsaste tänavate võrgustik, mis moodustab Bari vanima linnaosa. Kahe suurima väljaku Piazza Mercantile ja Piazza Ferrarese ümbruses tegutseb palju väikeseid pubisid ja muid puhkeasutusi. Kui veab, näed vanalinna väikestel tänavatel, kuidas kohalikud koduperenaised valmistavad Apuuliale iseloomulikke orecchiette makarone.

  1955. aastal asutatud ja viis aastat hiljem avatud Bari ülikooli botaanikaaia pindala on 10 000 m2 ja see on külastajatele avatud tööpäeva hommikuti. Seal on 145 m2 suurune kasvuhoone ja tutvuda võib 40 000 taimega herbaariumiga. Märkimisväärne valik orhideesid ja kohalikku taimestikku.

   

  Lecce

  Üks Apuulia suuremaid ja olulisemaid linnu, Lecce provintsi pealinn Lecce, on üle 2000 aasta vana. Seda kutsutakse Itaalia baroki pärliks, Lõuna-Firenzeks ja roosa marmori pealinnaks. Apuulias reisides tasub Leccet kindlasti uudistada!

  Mida näha

  Püha Risti basiilika. Ehitustööd algasid juba aastal 1353. Seejärel seisis töö kuni aastani 1549 ja jätkus kuni aastani 1695, mil kirik pidulikult avati. Selle fassaad on luksuslikult kaunistatud loomade, taimede ja grotesksemate kivifiguuridega.

  Katedraal. Üks silmapaistvamaid katedraale Itaalias. Rajatud juba aastal 1144, ümber ehitatud 1230 ja 1659–1670, kui arhitekt Giuseppe Zimbalo lisas ka 70 m kõrguse kellatorni. Katedraalil on 5 korrust ja kaheksanurkne taandrõdu.

  Rooma-aegne amfiteater. 1. sajandil eKr ehitatud amfiteater mahutas korraga üle 25 000 vaataja. Väljakaevamistega alustati enne II maailmasõda, ent näha saab vaid väikest osa amfiteatrist.

   

  Ostuni

  Ajaloolaste hinnangul asutas Ostuni ehk valgete majaseinte tõttu ka Valgeks linnaks (La Città Bianca) kutsutud linna iidne messaabide hõim, kes elas seal juba kiviajast saati. Puunia sõdades hävitas linna Hannibal, ent selle taastasid kreeka asunikud, kes andsid linnale ka nime.

  Pärast Lääne-Rooma riigi langemist aastal 996 hakkas linn kokku kuuluma Lecce piirkonnaga. Linna tegelik õitseng on aga seotud Bari hertsoginna ja Milani hertsogi naise Isabella valitsemisajaga 16. sajandi alguses. Itaalia renessansist innustust leidnud Isabella ajal tundsid end turvaliselt kunstnikud, literaadid ja muudsugu humanistid. Pärast Isabella surma 1524. aastal jäi Ostuni tema tütre Bona Sforza kaasavara hulka, kes jätkas ema liberaalse valitsemise jälgedes. Bona Sforza käsul ehitati piki mererannikut kindluseid, et kaitsta end türklaste rünnakute eest. Kindlused on loomulikult alles tänaseni.

  Ostuni vanalinn asub künkal ja seda ümbritsevad kaitsvad müürid. Linna suurimad ja silmapaistvamad ehitised on katedraal ja piiskopiloss.

   

  Alberobello

  Alberobello on 11 000 elanikuga väikelinn Bari provintsis. See on maailmakuulsuse välja teeninud trullidega, 1996. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse võetud majakestega. Tegu on traditsiooniliste koonilise katusega ümarate kivimajadega. Need on laotud paekivist ja neid ei krohvita. Katused on tehtud kahes kihis, et need oleksid veekindlad, katusekivid on aga sageli kaunistatud erinevate mütoloogiliste ja sümboolsete kaunistustega. Alberobello on parim koht, kus õppida tundma kohaliku oliiviõli tootmise kultuuri, külastades mõnd traditsioonilistest õlitootmistaludest.

  Gargano poolsaar

  Gargano poolsaar sirutub Aadria merre ning on tuntud oma kaunite maastike ja imeliste randade poolest. Poolsaare idaosas asub Foresta Umbra – kauniste jugapuude, tammede, pöökide ja männipuudega mets – ning põhjas soolajärved Lesina ja Varano. Poolsaart läbib idast läände iidne palverännutee ning piirkond on tähelepanuväärne ka bütsantsi-, rooma-, normanni- ja keskaegsete vaatamisväärsuste poolest. Gargano poolsaare suuremad linnad kannavad nimesid Rodi Garganico, Peschici, Vieste ja Manfredonia.

  Matera

  Ainulaadne Itaalia linn Apuulia piirkonna piiri taga, mis on UNESCO maailmapärandi nimekirjas alates aastast 1993. Selle eripärasus peitub linnaosas Sassi. Tegu on Matera vanalinnaga, mis koosneb koobastesse raiutud majadest ja kirikutest, mistõttu kutsutakse kanti ka koopalinnaks. Mõned tänavad lähevad näiteks üle majakatuste. Huvitaval kombel elavad inimesed neis suhteliselt karmides oludes tänaseni, kuigi 20. sajandi keskel majutas valitsus suurema osa elanikkonnast sunniviisiliselt uutesse kodudesse.

  Mida nautida

  Apuulia piirkond tunneb uhkust oma kõrgema klassi oliiviõli üle. Siin sirguvad maailma vanimad oliivipuud, millest mõned on koguni tuhandeaastased. Apuulias toodetakse 20% maailma oliiviõlist. Seda tasub maitsta koos piirkonnale iseloomuliku kõva saia friselle'ga.

  Soodsate ilmaolude ja viljakate rannikualade tõttu sobib piirkond hästi viinamarjade kasvatamiseks. Ka enamik Itaalia veine pärineb sellest piirkonnast – ligi 80% punasest ja 20% valgest veinist. Kuulsaimad sealsed viinamarjasordid on ’negroamaro’, ’primitivo’ ja ’zinfandel’.

  Apuulia oriecchette't, kõrvakujulist pastat on kõige parem nautida köögiviljade ja oliiviõliga. Juustudest väärivad kindlasti maitsmist kohalikud canestrato puglisi, caciocavallo silano, ricotta ja mozzarella.

  Juustud valmivad ühtviisi vägevad nii lehma-, lamba-, kitse- kui ka pühvlipiimast. Sageli on need mõeldud samal päeval tarbimiseks, nii et mujal selliseid ei saa!

 • Vaata galeriid

  The Nicolaus Hotel Bari hommikusöögiga

  8.8 /10
  Sisseregistreerimine: 15:00
  Väljaregistreerimine: 12:00

  Nicolaus Hotel Bari 4* asub Bari eramajade piirkonnas, ligi 15-minutilise autosõidu kaugusel kesklinnast ja 6 km kaugusel rannast. Lähim ühistranspordi peatus asub ligi 5 minuti kaugusel hotellist. Taksosõit kesklinna maksab ligi 20 eurot.

  Hotelli kaasaegsetest tubadest leiab kõike, mida puhkajal tarvis: kliimaseadme, seifi, fööni, minibaari, teleri, tasuta wifi ning tee-kohvi valmistamise tarvikuid.

  Hotellituppa mahub kaks täiskasvanut ja ka üks laps (alla 16 aasta vanune), kuid kolmekohalist tuba kolmele täiskasvanule ei pakuta.

  Igal toal on oma rõdu.

  Hotellis on spaa- ja tervisekeskus koos aurusauna, sauna, massaaži ja iluteenuste ning basseiniga (lisatasu eest).

  Bufeehommiku- ja õhtusööki saab nautida restoranis, aga suupisteid, kohvi ja muid jooke baaris, kohvikus või snäkibaaris.

  Rendiauto saab lisatasu eest parkida hotelli parklasse, kus saab laadida ka elektrisõidukeid.

 • FlyMeAway Bari reis
  Vaata galeriid

  Bari linnaekskursioon

  17.11.2023 11.30 hotellist
  Hind: 45 EUR
  Hind sisaldab transporti, venekeelset giidi ning foccacia ja panzerotti degusteerimist vanalinnas.
  Vaata kirjeldust Sulge kirjeldus

  Ekskursioonil vaatame Lõuna-Itaalia tähtsuselt teist linna Barit, mida tuntakse nii ülikoolilinna kui ka Püha Nikolause linnana. Bari vanalinna moodustab kahe sadama vahele jääv tänavarägastik. Külastame Püha Nikolause basiilikat ja San Sabino katedraali, mis on mõlemad rajatud Apuulia romaani stiilis; maitseme vanalinnas foccacia’t ja panzerotti’i ning vaatame Frederick II ehitatud Castello Svevo lossi. Murati kvartal on aga linna peamine ostupiirkond ja ööelu keskus. Ekskursiooni kestus on ligi 4 tundi.

  Sulge kirjeldus
  Kingituseks hiljemalt 15. oktoobril
  FlyMeAway Bari reis
  Vaata galeriid

  Altamura ja Matera ekskursioon

  18.11.2023 09.00 hotellist
  Hind sisaldab transporti, venekeelset giidi, lõunasööki (vein ja vesi hinna sees), saia degusteerimist Altamuras, sissepääsu Madonna de Idrise kirikusse.
  Vaata kirjeldust Sulge kirjeldus

  Ekskursiooni esimeses osas heidame pilgu Murge platoo keskel asuvale väikesele pärlile Altamura, mida tuntakse peamiselt sealse erilise saia poolest. Lähistelt ühest koopast on leitud vähemalt 130 000 aastat vana lubjakiviga kaetud luustik, mis sai nimeks Altamura inimene. Ekskursiooni teises osas suundume veidi väljapoole Apuulia piirkonna piire ehk vahest kõige unikaalsemasse Itaalia linna nimega Matera. Materat kutsutakse selle eripäraste eluruumide tõttu ka koopalinnaks. Need on kaljusse raiutud ja neil puuduvad aknad. Samuti on koobastes arvukalt väikseid kirikuid ja pühamuid. Koopad olid tihedalt asustatud kuni 20. sajandi keskpaigani, mil valitsus viis elanikud sunniviisiliselt uutesse elamutesse, peamiselt hügieenikaalutlustel. Matera vanalinn kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Ümbruskond sai tuntuks tänu oma hingematva loodusmaastiku kasutamisele mitmetes tuntud Hollywoodi filmides.

  Ekskursiooni kestus 8-9 tundi.

  Sulge kirjeldus
  FlyMeAway Bari reis
  Vaata galeriid

  Lecce ja Ostuni ekskursioon

  19.11.2023 08.00 hotellist
  Hind: 115 EUR
  Hind sisaldab transporti, venekeelset giidi, oliiviõli degusteerimist Ostunis, sissepääsu Püha Risti kirikusse ja katedraali Lecce linnas ning lõunasööki (vein ja vesi hinna sees).
  Vaata kirjeldust Sulge kirjeldus

  Ekskursiooni esimeses osas külastame Ostunit, mis jääb Aadria mere rannikust vaid 8 km kaugusele. Selle vanalinna moodustab mäe otsa rajatud kindlus, mida endiselt kaitsevad vanad müürid. Ostunit peetakse tõeliseks arhitektuuripärliks ning tänu selle valgetele seintele kutsutakse seda Valgeks linnaks. Linna silmapaistvamad ehitised on katedraal ja piiskopiloss. Ostunit ümbritsevad mitmed kindlustatud maamõisad, mis väärivad samuti tähelepanu. Päeva teises pooles viib tee Leccesse, mis asub saapakujulise Apenniini poolsaare kontsal. Lecce on ainulaadne oma nooblite barokkstiilis roosast marmorist majade poolest, tänu millele kutsutakse linna ka Lõuna-Firenzeks. Linnas teeme ekskursiooni, mille käigus vaatame Püha Risti kirikut ja katedraali, mille ees on üllatavalt kaunis väljak. Lecces jääb ka vaba aega suveniiride ostmiseks.

  Ekskursiooni kestus 11-12 tundi.

  Sulge kirjeldus
  FlyMeAway Bari reis
  Vaata galeriid

  Alberobello ja Polignano ekskursioon

  20.11.2023 11.00 hotellist
  Hind: 85 EUR
  Hinda kuulub transport, venekeelne giid ja lõunasöök (vesi ja vein hinna sees).
  Vaata kirjeldust Sulge kirjeldus

  Reisi viimasel päeval suundume esmalt Aadria mere rannikule rajatud hämmastavasse linna nimega Polignano a Mare. Selle vanalinn asub kaljudel, mis kõrguvad mere kohal ning mille rõdud ja kitsad lilledega kaunistatud tänavad loovad väga poeetilisi vaatepilte. Ala oli asustatud juba väga ammu, millest annavad tunnistust eelkõige Rooma-aegsete hoonete varemed. Linnaga tutvume jalgsi ning jääb ka vaba aega. Ekskursiooni teise osa veedame Alberobellos, trulli nime kandvate majadega linnas. Trullid on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja tänu oma eripärale – tegu on ilma sideainete ehitatud koonilise katusega kivimajadega. Trullid on peamiselt kasutusel kas ladude või ajutiste varjualustena ning need on iseloomulikud just Itria orule Apuulias. Ekskursiooni lõpus jääb ka vaba aega.

  Ekskursiooni kestus ligi 7 tundi.

  Sulge kirjeldus
Tagasi
Up