Otse põhisisu juurde
06.04.2023
Riia 06:00 08:25 Cagliari
10.04.2023
Cagliari 21:40 02:20 Riia

Edasi-tagasi otselend Cagliarisse, lennujaamamaksud, toit ja pagas (13 kg äraantav ja 8 kg käsipagas)

Otselend Riiast, transfeer, turismimaks ja 4 ööd neljatärnihotellis T Hotel Cagliari kahekohalises toas hommikusöögiga. Ühese toa lisatasu kogu perioodi eest 160 €.

Kui broneerite reisikomplekti hiljemalt 31.01.2023, saate kingiks Cagliari linnaekskursiooni!

Esimene sissemakse 250 € inimese kohta!

VÄLJA MÜÜDUD!

2023. aastal tähistab FlyMeAway lihavõtteid võluval Sardiinia saarel! Saar kütkestab oma lihtsuse, maitsva toidu, rikkaliku ajaloo ja muinasjutuliste randadega!

Sardiinia on Mandri-Itaaliast täiesti erinev, olles oma keele, ajaloo, traditsioonide, looduse ja köögiga kui miniatuurne iseseisev manner. Seda saart külastavad nii kuurordisõbrad kui ka üksikud kaljuronijad, kõikvõimalike veespordialade harrastajad, ja need, kes soovivad uudistada lugematuid pronksiaja ajaloomälestisi või ranniku lähistel uppunud laevade vrakke.

 •  

  Reis sobib kõigile, kellele meeldib peesitada sooja Itaalia kevadpäikese käes; lõõgastuda Vahemere ühe suurima saare imelisel kuldsel rannal; keda paelub ajalugu; neile, keda huvitab kohaliku ja Itaalia kultuuri koosmõju.

  Õhutemperatuur: päeval 18–20 °C

  Ajavahe Eestiga: 1 tund

  Valuuta: EUR

  Reisiseltskonda saadab läti, inglise ja vene keelt rääkiv FlyMeAway reisisaatja.

  Lendu opereerib lennufirma Nordica lennukiga Airbus A320.

  Lennule lubatud: 8 kg käsipagasit ja 13 kg äraantavat pagasit.

  Lennu kestus:

  Riia – Cagliari: 3 h 25 min

  Cagliari – Riia: 3 h 40 min

  Transfeeri ajad lennujaam – hotell – lennujaam:

  6. aprillil kell 8.25 transfeer lennujaamast hotelli

  10. aprillil kell 19.20 transfeer hotellist lennujaama

  * Kõikidel ekskursioonidel on kohtade arv piiratud, broneeringuid võetakse vastu kuni 6. märtsini!

 •  

  Vahemere suuruselt teine saar, Itaaliale kuuluv autonoomne piirkond Sardiinia, mida peavad paradiisiks nii ranna- kui ka ajaloosõbrad. Saar jääb Apenniini poolsaarest läände, vaid 12 km kaugusele prantslaste Korsikast, mida on Sardiinia põhjarannikult selgel päeval hästi näha.

  Sardiinia on nagu väike iseseisev kontinent – enda keele, ajaloo, tavade, looduse ja kokakunstiga. Loomulikult on linnades ja rannikuäärsetes kuurortides, mis rahuldavad ka nõudliku maitse, olemas kõik, et elada moodsat elu. Kui aga suunduda turistiküllastest paikadest kaugemale, avaneb võimalus peatuda kesk maaelu vaikust, kus mäejalamitel laiuvad tammemetsad ja orgudes uhked oliivi- ja männisalud, kus heinamaadel sammuvad tuhanded lambad. Võite leida tühjana eest mõne saare 250 rannast, mis katavad kokku 1800 km mereäärt, kuid on kõik säravvalge liiva ja uskumatult selge veega.

  Sardiinia maastik on üsna mägine – mäeahelikud läbivad saare keskosa ja lõppevad selle idarannikul teravate kaljudega. Tasast maad leiab üldiselt vaid lõunas ja läänes. Põhjast ja lõunast oleks Sardiinia kui pisut laiali venitatud ning selle mõlemas otsas on pisikesed vulkaanilise päritoluga saared. Tuntud on Sardiinia ja Korsika vahel asuv La Maddalena saarestik. See koosneb asustatud Maddalena saarest ja 61 asustamata saarekesest, millest enamik on üksildased mererahnud. Üks arhipelaagi saartest, Budelli, sai kogu maailmas tuntuks tänu Itaalia režissööri Michelangelo Antonioni filmile "Punane kõrb". Saare 12-kilomeetrine rand on punaka varjundiga tänu roosadele merekarpidele, mille peened osakesed on segunenud rannaliivaga. Saarestik ise kuulutati kahekümne aasta eest Itaalia rahvuspargiks.

  Sardiinia maapõu on mineraalide poolest rikas ning saare jõed toodavad rohkem elektrit kui saarlastel endal vaja. Siin valmistatakse ka suurepärast Pecorino juustu ja kohalikku veini. Kalapüük ja -töötlemine on hakanud arenema alles viimastel aastatel.

  Cagliari

  Cagliari – Sardiinia suurim ja vanim linn ning halduskeskus – asub saare kaguosas, Türreeni mere rannikul. Cagliari on ka samanimelise provintsi pealinn ja üks Vahemere suurimaid sadamaid. Keskajal sai Cagliarist oluline poliitiline, religioosne ja hariduslik keskus, mis on nüüd tuntud ka oma juugendarhitektuuri poolest. Kahjuks sai linn Teise maailmasõja ajal kõvasti kannatada ja kuigi see taastati suhteliselt kiiresti, kadusid just paljud kõige vanemad hooned. Ühelt poolt ümbritseb linna Inglite laht (Golfo degli Angeli), teiselt poolt külgnevad sellega viljakad maad. Ka linnas sees on suured rohealad, mis teevad sellest ühe kõige rohelisema linna Itaalias. Eriti imetlusväärne on Molentargiuse park, kus koskede ja vahemereliste männisalude kõrval on ka roosade flamingodega asustatud järv. Vanalinna arhitektuuri iseloomustavad jõukamate kodanike häärberid ja lossid, lugematu arv kirikuid ja käänulisi tänavaid, mille peamiseks ülesandeks ei olnud mitte ainult liikumisvabaduse tagamine, vaid ka akende kaitsmine kuuma suvepäikese ja halastamatute talviste mistraalide eest. Cagliari rikkalikust ajaloost annavad tunnistust ka Pisa vabariigi valitsemise ajal ehitatud 42 m kõrgune Elevanditorn ja selle 36 m kõrgune "vend", mis sai nime St. Pancrazio järgi. Lisaks on siin ligi 20 sajandit tagasi kaljusse raiutud Vana-Rooma amfiteater ning Püha Maarja katedraal elegantsete sammaste, imeliste keskaegsete lae- ja seinamaalingute, kullatud küünlajalgade ning flaami ja romaani maalikunsti meistriteostega.

  Nora

  Muistne asula, mida peaksid nägema kõik muinasajaloo ja -elustiili huvilised, sest nii hästi säilinud antiiklinna jäänuseid pole me planeedil just palju. Nora jääb Cagliarist ligi 45 km läände ja legend räägib, et selle asutasid iidsed foiniiklased, kelle juhatas Sardiiniasse jumal Hermese poeg. Foiniiklaste ja kartaagolaste aegadest on säilinud nekropol, eri jumalatele pühendatud pühamud, roomlastest aga amfiteater ja muud tolle ajastu märgid.

  Su Nuraxi di Barumini

  Väike Barumini küla jääb Cagliarist ligi tunnise autosõidu kaugusele. Küla on kuulus tänu selle kõrval asuvale UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud suurimale nuraagi tsivilisatsiooni kompleksile. Sardiinias on pronksiajast pärinevaid megaliitseid torne kokku umbes 7000. Barumini kompleks koosneb ühest peatornist ja neljast väiksemast üksteisega ühendatud tornist. Sisehoovi ümbritseb seitsme torniga müür.

  Sant'Antioco saar

  Vahemere suuruselt neljas saar, mida ühendab Sardiiniaga iidsete roomlaste loodud kunstlik maakitsus ja mis asub pealinnast umbes tunnise autosõidu kaugusel. Saarel on ligi 12 000 elanikuga samanimeline linn. Seda külastavad nii Cagliari elanikud kui ka turistid, et tutvuda linna ajaloolise keskusega ja näha saarel asuvaid iidseid monumente: Rooma silda, iidset akropoli, 11. sajandil ehitatud basiilikat ning foiniiklaste ja kartaagolaste nekropole. Kindlasti jääb meelde ka arheoloogia- või etnograafiamuuseumi külastus ning 19. sajandil ehitatud kindlus.

 • Vaata galeriid

  T Hotel 4* hommikusöögiga

  8.5 /10
  Sisseregistreerimine: 14:00
  Väljaregistreerimine: 12:00

  Moodne neljatärnihotell T Hotel asub Cagliari kesklinnas Teatro Lirico ooperiteatri vastas. Cagliari katedraal on 1,5 km kaugusel ning Poetto rannani tuleb sõita ligi 10 minutit.

  Hotelli avarad ja valgusküllased toad on varustatud kõigi mugavustega: TV, raadio, tasuta wifi, mineraalvesi minibaaris, seif, föön ja võimalus reguleerida õhutemperatuuri.

  Hotelli restoranis pakutakse hommikusööki Rootsi lauas ja itaaliapärast õhtusööki. Bistroos võib süüa lõunat ning baaris nautida jooke ja klaverimuusikaõhtuid.

  Hotellis saab lisatasu eest (15–25 € inimese kohta) ja eelnevalt broneerides (nädal ette) soetada võimaluse külastada spaad ja wellness-ala koos hüdroteraapia basseini, aurusaunade ja kromoteraapia duššidega. Lõõgastusalal on saadaval taimeteed.

  Rendiauto saab parkida eraparklasse tasuta.

 • FlyMeAway reis Sardiiniasse, Cagliari
  Vaata galeriid

  Cagliari linnaekskursioon (ingliskeelse giidiga)

  06.04.2023 10.00 hotellist
  Hinda kuulub transport ja ingliskeelne giid
  Vaata kirjeldust Sulge kirjeldus

  Ekskursiooni alguses sõidame bussiga mööda kaunist Monte Urpinu teed, kust avaneb suurepärane panoraam. Siin teeme ka lühikese peatuse pildistamiseks. Peatume Bonaria basiilika juures ja liigume Cagliari vanalinna müüri juurde. Väljume bussist ja edasi liigume jalgsi. Tee viib mäest alla, sadamasse, ning avaneb võimalus tutvuda ka Cagliari katedraali ja vanalinnaga.

  Ekskursiooni kestus ligi 4 tundi.

   

   

  Sulge kirjeldus
  FlyMeAway reis Sardiiniasse, Cagliari
  Vaata galeriid

  San Sperate linn ja veini degusteerimine Serdianas

  07.04.2023 09.00 hotellist
  Hind: 130 EUR
  Hinda kuulub transport, venekeelne giid, veinide degusteerimine (kolme sorti veinid ja kohalikud suupisted), Pinuccio Sciola muuseumi ja Helide aia pilet, 3-käiguline lõunasöök (vesi ja vein hinna sees)
  Vaata kirjeldust Sulge kirjeldus

  Ekskursiooni esimeses osas suundume Serdianasse, et külastada kohalikku veinitehast ning degusteerida nende veine ja suupisteid. Peale lõunat tutvume Sardiinia ühe huvitavama linnakesega – San Speratiga, mida kutsutakse ka muuseumide linnaks. San Sperate on tuntud oma värviküllaste seinamaalingute poolest, mis kajastavad linna igapäeva- ja maaelu traditsioone. Seinamaalingute traditsioon sai alguse 1968. aastal tänu kohalikule maailmakuulsale kunstnikule Pinuccio Sciola ja jätkub igal aastal festivali Cuncambias ajal. Tohutult mitmekülgne kunstnik Pinuccio Sciola oli ka skulptor ning San Sperate linnas avaneb meil võimalus külastada tema loodud Helide aeda, kus muusikat tekitavad n-ö helisevad kivid.

  Ekskursiooni kestus ligi 8-9 h.

  Sulge kirjeldus
  VÄLJA MÜÜDUD!
  Reis Sardiiniasse FlyMeAwayga
  Vaata galeriid

  Sant'Antioco saar ja Iglesiase linn

  08.04.2023 09.00 hotellist
  Hind: 95 EUR
  Hinda kuulub transport, venekeelne giid ja 3-käiguline lõunasöök (vesi ja vein hinna sees).
  Vaata kirjeldust Sulge kirjeldus

  Ekskursiooni esimeses osas külastame Sant'Antioco saart, mis on Itaalia suuruselt neljas saar ja asub Cagliarist 1,5 tunni kaugusel. Esmalt jalutame läbi Calasetta linnakese, mis oma valgete paleede ja sirgete tänavatega meenutab Lõuna-Ameerika koloniaallinnu. Seejärel suundume Sulci linna, mida peetakse Itaalia vanimaks linnaks. Linnaekskursiooni ajal näeb väljastpoolt enamikku tähelepanuväärsetest vaatamisväärsustest, millest mõned pärinevad ammustest foiniikia aegadest. Peale lõunat, teel Cagliari poole, teeme peatuse Iglesiase linnakeses, kus jääb ka vaba aega ringivaatamiseks.

  Ekskursiooni kestus ligi 10 h.

  Sulge kirjeldus
  VÄLJA MÜÜDUD!
  FlyMeAway reis Sardiiniasse
  Vaata galeriid

  Ekskursioon Bosa linna

  09.04.2023 08.00 hotellist
  Hind: 135 EUR
  Hinda kuulub transport, venekeelne giid, pilet Serravalle lossi, lõbusõidurongi pilet, 3-käiguline lihavõttelõuna (vesi ja vein hinna sees)
  Vaata kirjeldust Sulge kirjeldus

  Ekskursiooni käigus külastame Bosat, mis on üks saare kõige kaunimaid linnu ja ainus, mis on rajatud jõe äärde. Teekond Temo jõe suudmes asuvasse Bosasse võtab aega ligi 2,5 tundi. Siin külastame Serravalle lossi, mille rajas Itaalia Lunigiana piirkonda valitsenud Malaspina perekond aastal 1121. Lossi juurde pääseb parklast mööda järsku rada, või kasutades lõbusõidurongi (külastus ei pruugi sobida inimestele, kel on raske kõndida). Mäenõlval on aga keskajal rajatud Bosa vanim linnaosa Sa Costa oma munakivitänavate ja värviliste majadega. Siin on lugematul hulgal suveniiripoode – nii tikandite, korallehete, punutud korvide kui ka suurepärase kvaliteediga Malvasia veiniga. Pärast lõunasööki jääb vaba aega, et külastada vanu nahaparkimise töökodasid, mis võeti muinsuskaitse alla aastal 1989. Sellele nahatöötluse protsessile on pühendatud terve muuseum, kus vanade fotode kõrval näeb nahaparkimise kõiki etappe.

  Ekskursiooni kestus ligi 12 tundi.

  Sulge kirjeldus
  Reis Sardiiniasse FlyMeAwayga
  Vaata galeriid

  Ekskursioon Nora varemetesse ja Is Zuddase koobastesse

  10.04.2023 11.00 hotellist
  Hind: 130 EUR
  Hinda kuulub transport, kohalik vene keelt rääkiv giid, pilet Nora arheoloogilisse alasse ja Is Zuddase koobastesse ning lihavõttelõuna (hinna sees vesi ja vein)
  Vaata kirjeldust Sulge kirjeldus

  Ekskursiooni alguses külastame esmalt Nora varemeid ja Coltellazzo torni. Puunia- ja Rooma-aegses Nora linnas, mis ehitati iidse foiniikia rannikuasula kohale, oli kolm sadamat, mis muutsid paiga ligipääsetavaks igal aastaajal. Coltellazzo torn on tüüpiline Cagliari lahe rannikutorn, mis seisab siiani kindlalt kalju otsas ja valvab iidse Nora varemeid. Edasi suundume Santadisse, kus sööme traditsioonilist kohalikku lõunat. Päeva teises pooles külastame Is Zuddase koopaid, kus näeme imelisi stalaktiite-stalagmiite.

  Ekskursiooni kestus on 8-9 tundi ja see lõppeb lennujaamas.

  Sulge kirjeldus
Tagasi
Up